Vegan Tarihçesi Nasıldır ?

NSO-NAP 7

Anasayfa Belgelendirme S.S.S Vegan Tarihçesi Nasıldır ?

vegan-tarihcesi

Elsie Shrigley ve Donald Watson’ ın 1944 yılında vejetaryen kelimesinden türettiği “Vegan” kelimesi oluşmuş, et, süt ürünleri, yumurta, bal gibi gıda ve gıda dışı deri, süet, yün ve ipek vb. ürünlerin de kullanımını redden “Veganlık” kültürü başlamıştır.

Hayvancılık sektöründe, hayvan yetiştiriciliğinin genel manada uygun şartlarının sağlanamaması, bilinçsizlik, işkence, eziyet gibi üretim metotları ve bazı metotlarda canice öldürülen hayvanların gündeme gelmesi kabul edilebilir karşılanmamış, hoşnut olunmamıştır. Bu durumların ortaya çıkmasından sonra Hayvana Saygı temelinde veganlık kültürü doğmuştur.

1996 yılından itibaren küresel olarak artan sayıda kullanılan vegan-vejetaryen sembolleri, kuruluşların kendini bu tercihleri kullanan tüketicilere ifade etmeleri ve tüketicilerin taleplerini karşılama konusunda da işaretlemelerin önemini ortaya çıkarmıştır.

NSO, 2017 yılında yayınladığı Vegan-Vejetaryen Standardı ve Logosu (Etiketi/Lisansı) ile kendi işaretlemesini başlatmıştır.NSO-NAP 7 Vegan-Vejetaryen Logosunun Profesörün sembolü ile alakası bulumamaktadır. Vegan-Vejetaryen logosu, NBE (New Business Education Foundation) vakfının sağladığı organizasyonun sembolüdür/işaretidir.Tüketiciler için 100% Garanti veriyoruz.

Akredite laboratuvarlarımızın güvenilir test sonuçlarına, belgede yer alan " qr-kod " ile online izlenebilirlik sağlıyoruz.

Hemen Başvur
hayvan-sevgisi