vejetaryenlik-nedir

Et ve/veya balık ve/veya kümes hayvanlarının tüketilmediği ancak hayvansal ürünlerden süt ürünleri, bal ve yumurtanın ise isteğe bağlı olarak tüketildiği beslenme biçimine “Vejetaryenlik” denir. Et ve Etten yapılma ürünleri tüketmemeye dayalı olan bu tarz altı ayrı grup kategorisinde farklılık gösteren bir kültürdür.

Vejetaryenlikteki 6 Kategorili Tercih Tipleri:

Kategori 1- Pesketeryan: Kırmızı et ve tavuk eti tüketimi asla yoktur. Süt, süt ürünleri, yumurta ve balık yiyen kategoridir.

Kategori 2- Semi-Vejetaryen: Hayvansal olarak sadece kırımızı et tüketimi asla yoktur. Süt, süt ürünleri, bal, yumurta, tavuk ve balık yiyen kategoridir.

Kategori 3- Lakto-Ovo Vejetaryen: Hayvan eti tüketimi asla yoktur. Süt, süt ürünleri ve yumurta yiyebilen kategoridir.

Kategori 4- Lakto Vejetaryenler: Hayvan eti ve yumurta tüketimi asla yoktur. Yumurta hayatın başlangıç kaynağını temsil ettiği için saygıdan dolayı asla tüketmezler ve tüketilmesini istemezler. Süt ve süt ürünleri yiyebilen kategoridir.

Kategori 5- Ovo Vejetaryenler: Hayvan eti, süt ve süt ürünlerini asla yemezler. Yumurta yiyebilen kategoridir.

Kategori 6- Vegan: Hayvansal kaynaklı her türlü et ve et ürünleri, yumurta, süt ve süt ürünleri gibi hayvansal gıdaları asla tüketmezler. Gıda dışı hayvansal ürünlerden elde edilen ürünleri, giysileri ve eşyaları kullanmadan hayatlarını sürdüren kategoridir.Tüketiciler için 100% Garanti veriyoruz.

Akredite laboratuvarlarımızın güvenilir test sonuçlarına, belgede yer alan " qr-kod " ile online izlenebilirlik sağlıyoruz.

Hemen Başvur
hayvan-sevgisi